درباره

درمان ارتروز زانو

اُزُن متشکل از سه اتم اکسیژن و بسیار ناپایدار است. این ملکول توسط کریستین فردریک شونبین در سال ۱۸۴۰ میلادی و طی بیش از صد سال و به ویژه از اوایل دهه هفتاد به صورت وسیعی در دنیای پزشکی وارد شد. اثرات ثابت شده این گاز در گند زدایی و تخریب میکروارگانیسم ها (اعم از باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و مایکوباکتریوم ها) و از طرف دیگر تحریک سیستم ایمنی و افزایش ATP (انرژی) در دسترس سلول ها، موجب کاربردی شدن این عنصر گردیده است. تغییرات متنوع در ویژگی های این گاز منجر به اثرات مختلف آن در انواع بیماری های با علل گوناگون شده است. لذا این ملکول حیات بخش در غلظت های مختلف، اثرات متنوع و حتی در بعضی موارد متضاد و نه تنها در سطح، بلکه در عمق بافت و سلول ها بر جای گذاشته است.
روند رو به گسترش استفاده از مزایای اُزُن در درمان بیماری های مختلف در موارد ثابت شده ای همچون زخم های مزمن از جمله زخم پای دیابتی تا اثرات ضد درد، تعدیل کننده ایمنی، از بین برنده باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها و اثرات آنتی اکسیدانی قوی آن گرفته تا اثرات تحت تحقیق در بیماری های همچون سرطان و… موجب شده است که امروزه مراکز اُزُن تراپی وسیعی در آلمان ، ایتالیا ، سوئیس ، اسپانیا ، روسیه ، آمریکا ، کوبا ، ژاپن و بسیاری از کشور های دیگر و تحت نظارت انجمن بین المللی علمی اُزُن تراپی به ارائه خدمات به بیماران مشغول شوند.
اُزُن تراپی روش مؤثر و آسانی است که در صورت به کارگیری صحیح و علمی توسط پزشکان کارآمد و آشنا به این علم به خوبی توسط بیماران قابل تحمل و فاقد عوارض جانبی قابل توجه میباشد.
ناتوانی درمان های شیمیایی در سده اخیر به منظور درمان و کنترل بسیاری از بیماری ها ازجمله بیماری های مزمن از یک سو و از طرف دیگر اثرات مستقیم ویا تسریع و تشدید کنندگی سایر روش ها از جمله اُزُن تراپی، استفاده از آن را به صورت یک روش کمک درمانی موفق در جهان مطرح نموده است. مرکز تحقیقات کمک درمانی با ازن بقیه ا.. (عج) با بهره مندی از دانش و تجارب ارزشمند بیش از یک دهه مطالعه و پژوهش اساتید در رشته های گوناگون و ارائه روش های نوین اُزُن تراپی برای بیماری های مختلف و همکاری های بین المللی با اساتید کشور های دیگر از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا و سوئیس ، افتخار آن را دارد که بهترین خدمات را به تمامی هموطنان عزیزارائه داده و امکان دسترسی و استفاده از این موهبت الهی را فراهم سازد. انشاالله که موجب رضایت حق تعالی بهبودی بندگان حضرتش قرار گیرد.

 

دکتر مرتضی ایزدی
استاد و ریاست مرکز تحقیقات کمک درمانی با ازن
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)
کارشناس خبره انجمن جهانی اُزُن تراپی